X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıSSL SertifikasıDV (Domain doğrulama) SSL

DV (Domain doğrulama) SSL

Domain doğrulama SSL sertifikaları veya bazılarının dediği gibi giriş seviyesi sertifikaları dünyada en yaygın olanlarıdır ve bu şaşırtıcı değildir, çünkü bu tür sertifikaları verme hızı markaya bağlı olarak 2-10 dakika arasında değişmektedir. Böyle bir sertifika almak için herhangi bir belgeye gerek yoktur, tüm süreç son derece basittir, alan adının sahipliğini onaylamanız gerekir ve bunun için bir ana ve iki alternatif olmak üzere 3 yol vardır.

Alan adı doğrulamalı giriş seviyesi SSL sertifikaları, herhangi bir belge gerektirmediğinden en hızlı verilen sertifika türlerinden biridir. Bu sertifikaları site, proje müşterilerinin ve ziyaretçilerinin çok fazla güvenine ihtiyacınız olmadığında küçük siteler ve küçük projeler için öneriyoruz. 

Doğrulama yöntemleri
Domain doğrulama sertifikaları için mevcut doğrulama yöntemlerine kısa bir genel bakış.

E-posta ile Doğrulama (DCV E-postası)
Bu yöntem birçok sitede ve blogda açıklanmıştır, asıl mesele, sertifika yetkilisinin size alanın sahipliğini doğrulamak için bir bağlantının olacağı bir doğrulama mektubu göndermesidir. Böyle bir mektup alan adınızın Whois bölümünde belirtilen e-posta adresine veya altın beşten birine gönderilebilir: admin @, manager @, hostmaster @, postmaster @, webmaster @

DNS CNAME aracılığıyla doğrulama
Yapılandırılmış bir posta sunucusu olmayanlar için oldukça popüler bir yöntemdir. Sonuç olarak basittir. DNS'inize özel bir giriş yapmanız gerekiyor ve sertifika yetkilisi bunu kontrol edecektir. Yöntem tamamen otomatiktir.

Hash Dosyası Kullanarak Doğrulama (HTTP CSR Hash)
Daha da basit bir yöntem, sunucunuza yüklemeniz gereken özel bir .txt dosyası sağlanacak, sertifika yetkilisi bunun uygunluğunu doğrulayacak ve bir sertifika verilecektir. Yöntem tamamen otomatiktir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(109 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)

Top